План-конспект
уроку української мови у 2 класі
Тема. Тверді і м`які приголосні звуки. Позначення
м’якості приголосних знаком м’якшення.
Мета:
поглибити знання учнів про тверді та м’які приголосні звуки; розвивати зв’язне
мовлення; виховувати любов до рідної землі.
План
уроку:
І.
Організаційний момент.
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка
домашнього завдання.
2.
Робота з індивідуальними картками.
3.
Робота над загадкою.
-
На городі виріс дужий,
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?... (гарбуз)
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?... (гарбуз)
-
Вимовте всі приголосні звуки у цьому
слові. Які ці звуки за звучанням – дзвінкі чи глухі?
-
Чому ці звуки належать до дзвінких?
-
Назвіть до них парні глухі.
-
Який з цих звуків не утворює пари?
4.
Каліграфічна хвилинка.
-
Прошу каліграфічно записати слово
«гарбуз».
5. Звуко-буквений
аналіз слова «гарбуз».
ІІІ.
Повідомлення теми та мети уроку.
-
Приголосні звуки в українській мові, як
ви вже знаєте, можуть вимовлятись ще й твердо та м’яко. Про це ми сьогодні й
поговоримо на уроці.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота
над загадками. Запис у зошиті відгадок – гарбузових родичів.
2.
Перегляд мультфільму. Відшукування у
ньому гарбузових родичів, що загубилися.
3.
Визначення твердих і м’яких приголосних
звуків у цих словах.
4.
Робота з повчальним віршем.
Запис на дошці слів: похваливсь,
навчусь, покочусь, трісь, розлетівсь.
5. Читання
у підручнику правила. Наведення власних прикладів.
V. Закріплення матеріалу.
Робота
з підручником (вправа 129).
VІ. Фізхвилинка (виконання пісні «Ходить
гарбуз по городу»).
VІІ. Підведення підсумків уроку.
Рефлексія.
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар